Adres:

665. Sk. No:30/4 Hilal Mahallesi Çankaya Ankara

Adres

İstanbul Kombi Servisi

Ana Sayfa    /    Haberler
İstanbul  Kombi Servisi
29 Aug

İstanbul Kombi Servisi

Binanız yada dairenizin yerden yüksekliğini dikkate alarak toz olma olasılığına göre her yıl veya en geç iki yılda bir bakım yaptırmalısınız. kombiler özellikle hermatik olanlar dışarıdan havayı emip yaktıktan sonra tekrar dışarı verdiği için içine toz dolmakta algılayıcıları (sensörleri) kirletmekte ve arıza siyaline neden olmaktadır. Bu toz miktarı giriş kat ve birinci katlardan yukarı üst katlara doğru çıktıkca azalmaktadır.
Kombinin bakımını yaptırmak için servis çağırdığınızda izleyecek olursanız, tesisat filtrelerinin temizlenmesi, bacalı kombilerde baca çekiş kontrolü, temizliği,yanma odasının temizliği,hermatikler de baca fan gurubunun temizliği,genleşme tankın basınç kontrolu,gibi bir dizi işlemin yapıldığını görürsünüz. Bu işlemler teknik elemanlar tarafından yapılması daha uygun olur.

Kombi servisine ihtiyaç duyduğunuzda;  servis çağırmadan önce muhakkak yapmanız gereken birkaç önemli nokta vardır. Bunlara bakarsanız belki de servise ihtiyaç kalmadan kombiyi çalıştırabilirsiniz.

1-Kombiye elektirik geliyormu sigortasını veya fişini kontrol edin.
2-Gaz ve su vanakarını kontral edin açık olduğundan emin olun.açık konum borulara paralal konumdur.
3-Kombinin su basıncı ortalama birbuçuk bar olmalı bir barın altında olursa kombi devre dışı olur çalışmaz.
4.Kombinin baca borusunu kontrol edin yerinden çıkmış olabilir .
Haberimizi Paylaşın